5 bdow
Aktualności
SPOTKANIE WIGILIJNE
18.12.2017
5 batalion dowodzenia

Poniedziałkowy apel poranny w 5 batalionie dowodzenia odbył się w obecności Dowódcy 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia DG RSZ, który w okresie świąteczno - noworocznym postanowił odwiedzić wszystkie jednostki sobie podległe oraz spotkać się z żołnierzami i pracownikami RON.

Meldunek o gotowości batalionu do apelu złożył Kapitan Tomasz Modrzecki.

Pułkownik Piotr Waniek złożył życzenia świąteczne dla całego stanu osobowego 5 batalionu dowodzenia oraz podziękował za zaangażowanie jakie jednostka wykazywała podczas realizowania licznych przedsięwzięć. Podkreślił, że rok 2017 upłynął pod znakiem wielu zadań i ciężkiej pracy dla 5 batalionu dowodzenia, ale trud włożony w ich realizację odpłacił się w postaci bezcennego doświadczenia.

W południe na stołówce żołnierskiej, odbyło sie spotkanie wigilijne, które było okazją m. in. do wspólnego śpiewania kolęd, połamania się opłatkiem czy spróbowania tradycyjnych bożonarodzeniowych specjałów kuchni polskiej.

Słowo Boże do zgromadzonych żołnierzy i pracowników RON 5 batalionu dowodzenia wygłosił kapelan 5 batalionu dowodzenia oraz Garnizonu Kraków-Balice ks. ppor. Karol Biegluk.

Tekst i zdjęcia: st. szer. Andrzej MICHOŃ

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych